Zachęcam dom zapoznania się z ofertą działki budowlanej w Niborku. Jest to miejscowość na obrzeżach Nidzicy, niespełna 3 km od powiatowego miasta Nidzica. Działka zlokalizowana 350 m od lasu miejskiego!
Idealne miejsce na spacery, czy przejażdżki rowerowe.
Działka o nr ewid. 101/2 obręb Nibork Drugi, pow. 2327 m2. Wymiary: 25 m x 60 m x 40 m x 63 m. Dojazd bezpośrednio z drogi asfaltowej.
Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. (...)
Pokaż więcej
Zachęcam dom zapoznania się z ofertą działki budowlanej w Niborku. Jest to miejscowość na obrzeżach Nidzicy, niespełna 3 km od powiatowego miasta Nidzica. Działka zlokalizowana 350 m od lasu miejskiego!
Idealne miejsce na spacery, czy przejażdżki rowerowe.
Działka o nr ewid. 101/2 obręb Nibork Drugi, pow. 2327 m2. Wymiary: 25 m x 60 m x 40 m x 63 m. Dojazd bezpośrednio z drogi asfaltowej.
Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
MEDIA:
- wodociąg miejski doprowadzony do działki
- kanalizacja miejska- doprowadzona do działki
- prąd w drodze, ok. 25 m do przyłącza
W Niborku powstało wiele książek, dopracowano kilka scenariuszy filmowych, szlifowano pomysły na muzykę. Ale też przeprowadzono niejedną pracowniczą burzę mózgów. Leśniczówka Nibork to jednak od lat przede wszystkim miejsce wypoczynku publicystów POLITYKI, najbardziej opiniotwórczego pisma w kraju. Miejsce, w którym łatwo zapomnieć, że tam, za lasem, istnieje jeszcze jakiś inny świat. I dlatego ciągle chce się tu wracać.
Historia Leśniczówki zaczyna się w 1905 roku. Wówczas to, na terenie Lasu Miejskiego (Stadtwald), powstał pierwszy kompleks budynków. Stworzono teren zabaw, festynów i pikników dla mieszkańców pobliskiej Nidzicy. Komunikację zapewniała lokalna kolej: w niewielkiej odległości od pensjonatu leśniczówki znajdował się przystanek linii Nidzica-Olsztyn.
Dziś Leśniczówka Nibork to nowoczesny, komfortowy ośrodek, zlokalizowany kilka kilometrów od centrum Nidzicy (155 km od Warszawy) na skraju Mazur i Puszczy Napiwodzkiej, otoczony ogrodzonym leśnym parkiem o powierzchni 4,5 ha. Idealne miejsce na kameralne biznesowe spotkania i szkolenia. Kompleks budynków został pieczołowicie odrestaurowany i zmodernizowany przez wydawnictwo tygodnika POLITYKA.
Miłośnicy przyrody mogą zwiedzić m.in. Rezerwat Źródeł Rzeki Łyny (to urocza, rozległa dolina z bocznymi wąwozami. Zachodzi tu ciekawe zjawisko erozji wstecznej), Rezerwat przyrody nieożywionej Koniuszanka I oraz Rezerwatu florystycznego Koniuszanka II, gdzie na uwagę zasługuje starodrzew dębowy. Udostępniona jest również ścieżka dydaktyczna w leśnictwie Wikno. Ciekawe miejsce stanowi punkt widokowy nad jeziorem Zdręczno oraz oznakowane szlaki rowerowe i piesze.
Okolice Jeziora Orłowo są miejscem bytowania żółwia błotnego, niezwykle rzadkiego na terenie kraju.
Ciekawe miejsce stanowi tzw. Kamień Tatarski, który jest jednym z największych głazów narzutowych na Mazurach. Ma obwód 19 m i wysokość 2 m. Położony jest w pobliżu osiedla Tatary, 2 km na południowy wschód od Nidzicy. Legenda głosi, że podobno w XVII wieku poległ przy nim wódz tatarski. Do dziś w głazie tkwi kamienna kula.
Nidzica to miasto powiatowe, położone nad rzeką Nidą, w południowo wschodniej części Garbu Lubawskiego. Uwagę przyciąga kilka cennych zabytków. Nad miastem na wzgórzu wznosi się gotycki XIV wieczny zamek krzyżacki. Najbardziej reprezentacyjne jest skrzydło zachodnie z ozdobnymi szczytami i sklepieniami gwiaździstymi we wnętrzach. W dawnej kaplicy zamkowej i refektarzu zachowały się fragmenty gotyckich malowideł ściennych z XV wieku. Po częściowym spaleniu w 1945 roku zamek odbudowano. Obecnie na zamku mieści się Nidzicki Ośrodek Kultury oraz Hotel Gregorovius wraz z restauracją.
U podnóża zamku stoi pomnik wystawiony w 550 rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Na tyłach, przy ulicy Zamkowej widać neogotycki kościół ewangelicki z II poł. XIX wieku. Przy ulicy Młynarskiej zachowały się fragmenty murów miejskich z XIV wiecznymi basztami. W narożu stoi gotycki dom mieszkalny z końca XIV wieku, zwany klasztorkiem. Odrestaurowany po wojnie obiekt zajmowany jest obecnie przez Archiwum Państwowe. Przy placu Wolności wyrasta XIX- wieczny klasycystyczny ratusz. Na tyłach rynku, przy ulicy Krzywej wznosi się neorenesansowy kościół św. Wojciecha, odbudowany w latach 20-tych XX wieku.
UWAGA
Dla zainteresowanych większą powierzchnią, istnieje możliwość dokupienia działki sąsiadującej z małym stawem o przeznaczeniu w mpzp, jako teren zielony, Nr ewid. 101/1, pow. 5317 m2.
Nibork to idealne miejsce do zamieszkania z rodziną!
Polecam i zapraszam do kontaktu!
Bogumił, Urbanowski
Email:
Tel:
"Właścicielem ogłoszenia wraz z jego elementami jest Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. lub podmioty współpracujące. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych materiałów w jakikolwiek inny sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24 poz. 83 z późn. zm.) bez pisemnej zgody Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. lub podmiotów współpracujących jest zabronione i może stanowić podstawę odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.
Ponadto niniejsze materiały stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. lub podmiotów współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.). Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny."
Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM ( )